✨ bezpłatna dostawa przy zamówieniach powyżej 150 zł | KOD: FREE150 ✨

Jak dbać o biżuterię Lequip


Unikaj kontaktu z wodą

Starajmy się chronić biżuterię przed kontaktem z wodą, zarówno z kranu jak i w morzu czy jeziorze. Zawarte w wodzie mikro i makro elementy mogą szkodzić, wpływając negatywnie na wygląd biżuterii. W regularnym kontakcie z wodą biżuteria stopniowo traci swój połysk, a także może ulegać odbarwieniom. Szczególnie dotyczy to produktów wykonanych z masy perłowej, która jest  bardzo delikatna i wrażliwa.

Chroń przed środkami chemicznymi

Biżuterię należy ściągać do prac domowych, aby nie narażać jej na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania) lub chemiczne (pod wpływem niektórych detergentów). Należy unikać kontaktu z perfumami, lakierem do włosów czy dezodorantami, aby uniknąć niepożądanych reakcji chemicznych. Środki chemiczne mogą też uszkadzać kamienie naturalne, a także cyrkonie, powodując ich matowienie.

Przechowywanie

Biżuterię należy przechowywać w zamykanych pudełkach wyłożonych miękkim materiałem. Dzięki temu biżuteria nie będzie narażona na zarysowania czy utlenianie.

Rodowanie

Rodowanie pozwala na uzyskanie pięknej, błyszczącej barwy oraz wydłużenie trwałości wyrobu. Warstwa rodu zapobiega utlenianiu, przez co wyrób nie zmienia koloru, nie ciemnieje. Warstwa rodu ulega naturalnemu ścieraniu i z czasem odsłania srebrzystobiały kolor srebra.

Zmiana barwy biżuterii nie jest wadą ukrytą produktu, tak samo jak naturalny proces ścierania się powłok, dlatego nie podlegają one reklamacji.

Pozłocenie

Musimy pamiętać, że najbardziej narażona na uszkodzenie jest powierzchnia biżuterii. Biżuteria pozłacana wykonana jest ze srebra, następnie zanurzana jest w kąpieli, podczas której osadzają się na niej drobinki złota, tworząc tzw. powłokę galwaniczną Ta warstwa nie tylko nadaje biżuterii piękny, złoty kolor, ale też chroni ją przed utlenianiem i czernieniem.  Na szybkość ścieralności powłok jubilerskich ma wpływ sposób przechowywania i noszenia biżuterii oraz pH skóry.

Zmiana barwy biżuterii nie jest wadą ukrytą produktu, tak samo jak naturalny proces ścierania się powłok, dlatego nie podlegają one reklamacji.